Poznámky (de)kodéra

Nesouvislé fragmenty kódu

Tutoriál: Instalace AndEngine pro Eclipse ve Windows

| 0 comments

Pro zájemce o vyzkoušení android herního frameworku AndEngine zde stručně popíšu postup instalace všeho potřebného. Popisovaný postup platí pro poslední verzí AndEngine (GLES2) jejíž zdrojové kódy byly přesunuty na GitHub. Adresa celé repository je https://github.com/nicolasgramlich. Instalace proběhla na 32-bit verzi Windows XP.

Co je nutné stáhnout a nainstalovat:

  • vývojové prostředí Eclipse (já používám Eclipse Classic)
  • rozšíření Eclipse pro práci s GIT repository, já používám EGit
  • poslední verzi Java JDK
  • poslední verzi Android SDK

Po instalaci a konfiguraci všeho výše uvedeného lze přejít k importu zdrojových kódů frameworku AndEngine z repository. Pokud jste Eclipse zelenáč a nevíte jak nainstalovat rozšíření EGit, použijte Google nebo se podívejte se jak instalovat rozšíření pro Eclipse.

Pro import zdrojových kódů nás budou zajímat následující adresy:

Každou z předchozích adres je nutné několika kroky naklonovat do lokální repository.

Klikněte na File->Import

Vyberte Git->Projects from Git

Klikněte na tlačítko Clone a do URI vložte adresu repository ze seznamu výše. Přejděte na další krok, nechejte vybrané všechny komponenty a poté pokračujte dalším krokem.

V posledním dialogu se Eclipse zeptá kam má repository naklonovat. Pozor! Je nutné mít Git repository na stejném disku jako bude váš budoucí projekt.

Po vytvoření všech projektů by měla struktura projektů vypadat podobně jako je vidět na následujícím obrázku.

Takto vytažené projekty ještě nejdou sestavit. U všech projektů je třeba změnit verzi kompilátoru na 1.6. Nastavení najdete v Project->Properties->Java Compiler. Následně pak opravit závislosti kliknutím na Android Tools -> Fix Project Properties.

21.2.2012 DOČASNÉ OPRAVY:

V posledních verzi je v projektu AndEngineExamples závislost na projekt AndEngineScriptingExtension který ještě nemá žádné zdrojové kódy a nelze jej zatím z GitHub-u importovat. Neplatnou závislost je možné odebrat přes Project->Properties->Android.

Další dočasnou opravou je úprava zdrojových kódů podle nahlášené Issue #48. V aktuální verzi na GitHub je již opraveno.

Pokud jste zvládli všechny předchozí kroky můžete spustit projekt AndEngineExamples a v emulátoru by vás měla potěšit následující obrazovka:

Napsat komentář

Required fields are marked *.


Current ye@r *